שיחות עם עורכי דין
הפודקאסט של עו"ד אדי סוברי

הסכם מייסדים – עם עו”ד גלעד סער

Share on facebook
שיתוף
Share on whatsapp
WhatsApp


הסכם מייסדים - עם עו”ד גלעד סער

העידן הטכנולוגי יצר כמות מטורפת של יזמים וסטארטאפיסטים. יש לא מעט יזמים שכל הזמן חושבים איך לשנות את העולם. שמחתי לארח בפודקאסט מה הקייס את עו"ד גלעד סער, עורך דין וכלכלן, לשיחה בנוגע לחשיבות עריכתו של הסכם מייסדים.

תמלול הפתיחה:

אדי סוברי: שלום לכל המאזינים, אני אדי סוברי ואני שמח שאתם איתי כאן בפודקאסט – מה הקייס! אני מניח שחלקכם חולמים על האקזיט הבא שלכם. יש לא מעט כאלה שהם יזמים סדרתיים, כל הזמן חושבים איך אפשר לשנות את העולם. בכלל העולם הטכנולוגי כנראה יצר כמות מטורפת של סטארטאפיסטים, לשמחתנו של האורח שלי באולפן; שלום לך עורך הדין גלעד סער.

עו"ד גלעד סער: שלום לך אדי סוברי.

אדי סוברי: אתה גם עורך דין, גם כלכלן אבל מה שהאורחים שלנו בפודקאסט צריכים לדעת זה שאצלך במשרד יושבים לא מעט יזמים שמחליטים לפתח אפליקציות, לפתוח כל מיני מוצרים דיגיטליים שיכולים להשפיע על כל העולם. וכשהם מתיישבים אצלך בדרך כלל הם מגיעים כדי לערוך הסכם מייסדים. ספר לי קצת על התופעה הזו של "דור הדיגיטל"…

עו"ד גלעד סער: יש כאלה שמגיעים לערוך הסכם מייסדים ויש כאלה שמגיעים כדי לתקוף הסכמי מייסדים… אלה שני שלבים שונים של "הגלגול". על פי רוב, מי שמגיעים אליי אלה חברה שיש להם ניצוץ בעיניים – לפחות בשלב ההתחלה, השלב שבו הם מגיעים כדי לערוך הסכם מייסדים… יש להם חלומות גדולים שבהרבה מאוד מקרים מתעלמים מהסיכויים האמיתיים להצלחה. מדובר באנשים אינטיליגנטיים מאוד על פי רוב, צעירים, שיש להם את הכוח לדחוף דברים ולגרום להם לקרות. החזון שלהם הוא בד"כ: אקזיט.

אדי סוברי: מה שאתה אומר בעצם הוא שבדרך כלל הכסף מניע אותם? האקזיט?

עו"ד גלעד סער: לכסף יש משמעות גדולה מאוד, אבל קשה לנתח את זה ככה: עד כמה זה כסף, עד כמה זה הכרה חברתית, עד כמה זה מימוש עצמי – אני לא יודע לנתח את זה. אבל ברור ש"זה שם".

אדי סוברי: בוא נדבר דווקא על אלה שמגיעים אליך אופטימיים. אם אתה שואל אותי, אני בכלל לא מבין מה הם עושים אצלך… רובם צעירים בכלל, למה הם מגיעים למשרד עורכי דין? לא הרבה יותר קל להתקדם טיפה ולראות אם יש עניין בסטרטאפ ורק אז להיכנס להוצאות משפטיות ועריכת הסכמים?

עו"ד גלעד סער: … אני אפתיע אותך, רוב ההסכמים – מיותרים! הסכם על פי רוב נחתם פעם אחת, ולא רואים אותו שוב. למה? כי לאנשים ישנה יכולת לסגור דברים ב…

להמשך האזנה:

אין לראות בתוכן המופיע בפודקאסט מה הקייס משום המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי. כל העושה שימוש בתוכן, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו.